Stolní hra Scrabble

scrabble

Scrabble patří k relativně populárním deskovým hrám, a to i z toho důvodu, že se v této hře běžně pořádají různé turnaje po celém světě. Výjimkou tak není ani Česká republika. I u nás můžete narazit na mistrovství ČR v deskové hře Scrabble. Hra je určená pro 2 až 4 hráče. Poprvé se na scéně objevila v roce 1938. Tehdy ji vytvořil americký architekt Alfred Mosher Butts. O čem tato desková hra vlastně je? Jde o vědomostní deskovou hru, ve které si rozšíříte svou slovní zásobu.

Stolní hra Scrabble

Jako první vám v kostce představíme pravidla, která jsou velice jednoduchá. Cílem této hry je nasbírat co největší množství bodů. Toho docílíte tak, že budete vytvářet slova. Právě za vytvořená slova sbíráte body. Protihráči mají za úkol pozorovat své soupeře. Jedině tak budou mít totiž jistotu, že si jednotlivá slova nevymýšlíte. Jinými slovy si vás budou kontrolovat a odpovídat si sami sobě na otázku, zda vámi zadané slovo opravdu existuje či nikoliv. Pokud budete mít pochyby o tom, že slovo protihráče neexistuje, podívejte se na Scrabble online slovník. Váš spor tak bude rychle vyřešen.

Scrabble je desková hra, která spatřila světlo světa před několika lety. Jedná se tak o běžnou klasiku, jež si získala obdiv po celém světě. Díky této deskové hry si rozšíříte svou slovní zásobu. Budete o to chytřejší. Konec konců se Scrabble považuje za vědomostní hru. Bez trochu znalosti nemáte šanci uspět. Slovotvorba je zde neomezená, a tak můžete hrát tuto hru i několikrát po sobě, a to bez toho, aniž byste měli pocit, že vás brzo omrzí. Hra je určená pro děti starší 10 let. Snadno dostupný online slovník. V něm si ověříte, jestli slova existují nebo ne.

Zdokonalujte se a přihlaste se do turnaje

Jakmile se ve hře Scrabble zdokonalíte, můžete se přihlásit na oficiální turnaje o zajímavé ceny a popularitu. Dokážete si to představit, že proti vám sedí hráči, jež tuto hru hrají například několik let a patří k těm nejúspěšnějším vůbec?

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*