Jak si užít cyklovýlet na plno i s dětmi?

Zdroj fotografie: Adam Švejda

Vyrážíte často a rádi na rodinné cyklovýlety? Máte ale děti a trasy musíte stále zkracovat a přizpůsobovat menším členům? Tomu může být konec pokud vyrazíte s tažným lanem. Tažné lano na kolo je skvělý doplněk pro výlety s dětmi. Můžete si naplánovat dlouhou trasu bez obav z toho, že se z výletu stane horor. Rázem totiž budete schopni i s malými dětmi ujet značný počet kilometrů.

Zdroj fotografie: Adam Švejda

Proč používat tažná lana na kolo

Odpověď je velmi jednoduchá. Můžete s dětmi vyrazit i na delší vyjížďku bez obav z toho, že dítě výlet nezvládne.

Mezi nejznázmější tažná lana na kolo patří tažné lano TowWhee, Táhlo či Shotgun Tow Rope. Dospělý potom snadno může táhnout dítě na projížďce za sebou.

Hlavní výhodou tažného lana je to, že jej lze snadno uschovat například v batohu a připojovat a odpojovat podle potřeby.

Na začátku výletu je možné dítě nechat jet samotné bez připojeného tažného lana. V okamžiku, kdy se dítě unaví, je možné ho jednoduše připojit za dospělého a pokračovat.

Tažné lano je určeno pro děti, které již umí na kole jezdit, ale potřebují občas ulevit. Není určeno pro děti, které se teprve učí jezdit a potřebují cestou čas pro oddech.

Výhody tažných lan v bodech:

  • pro větší pohodu při rodinných cyklovýletech
  • zapřáhnete Vašeho malého cyklistu kdykoliv nebude již moct šlapat a vy tak můžete podniknout cyklo vyjížďku jako dlouhou chcete.
  • skladné a jednoduché na instalaci
  • pod kopcem snadno dítě připnete a na vrcholu kopce rychle odepnete.

Tažné lano je určeno pro děti, které již umí na kole jezdit, ale potřebují občas ulevit. Není určeno pro děti, které se teprve učí jezdit a potřebují cestou čas pro oddech.

  • Upozornění: Dodržujte návod k použití a údržbě. Lano vyžaduje koordinaci a komunikaci mezi táhnoucím a taženým. Použití pomůcky nijak nezabraňuje nebo nesnižuje riziko pádu a úrazu. Při tažení osob věnujte zvýšenou pozornost terénu a provozu kolem sebe. O překážkách v provozu či nebezpečí informujte včas taženou osobu, která nemusí mít dopředu výhled. V případě pádu okamžitě zastavte. Lano se nesmí používat na dálnicích a silnicích 1. a 2. třídy. Na ostatních veřejně přístupných komunikacích je tažné lano možné používat, pokud to schopnosti jezdců, hustota provozu a vnější okolnosti umožňují s ohledem na bezpečnost všech účastníků provozu.
  • Upevněte jedním uchem za sedák tahajícího a druhým za řídítka taženého. Během úseků cesty, kdy tažné lano nepotřebujete jej bezpečně zavěste na batoh, na záda, nebo řidítka. Tažné lano vám nikdy nebude překážet!

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*